خدمات دامنه

بررس آنلاین دامنه
 .com قیمت 180 هزار تومان.net قیمت 180 هزار تومان .org قیمت 200هزار تومان .ir قیمت 10هزار تومان 

دامنه:

چنانچه مي خواهيد براي موسسه خود سايت ايجاد نماييد اولين قدم ثبت يك نام براي سايت مي باشد به اين نام که به صورت انحصاري ثبت مي گردد دامنه يا Domain مي گويند هر نام از دو قسمت تشكيل شده است که با نقطه از يكديگر جدا مي شوند قسمت اول که قسمت اصلي نام بوده و مي تواند نام موسسه يا نام محصول ويا هر نام دلخواه ديگر (به شرط آنکه قبلا توسط شخص ديگري ثبت نشده باشد) باشد و قسمت دوم که شناسه نام يا پسوند مي باشد و با توجه به نوع سايت مي توان آنرا انتخاب نمود.

انتقال دامنه ها:

با انتقال دامنه خود به تمدن از کليه مزايا و سرويس های دامین تمدن بهرمند شويد. با انتقال هر دامنه، دامين شما به مدت يکسال تمديد خواهد شد.

 ساليانه2 ساله3 ساله4 ساله5 ساله10 ساله
com180,000
net180,000
org200,000
biz230,000
info230,000
co180,000
ws180,000
asia180,000
eu130,000
mobi180,000
me400,000
tv

650,000

ir10,00036,000
co.ir10,00030,000
net.ir10,00030,000
org.ir10,00030,000
gov.ir10,00030,000
sch.ir10,00030,000
ac.ir10,00030,000
id.ir10,00030,000

.com

معروفترين و پر استفاده ترين پسوند براي دامنه هاي سايتهاست.com مخفف Commercial به معناي تجاري است. البته بسياري از سايتهاي همه منظوره نيز از پسوند com استفاده ميکنند.

.net

مخفف واژه Network به معني شبكه ميباشد و عموما توسط شركتهاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي و شبكه هاي اطلاع رساني مورد استفاده قرار مي گيرد.

.org

اختصار واژه Organizations به معني سازمان ‌، تشكيلات‌ ميباشد و معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهاي غير انتفاعي كه غالباْ فعاليت غير تجاري (يا حتي تجاري) دارند مورد استفاده قرار مي گيرد.

.biz

مخفف Business به معني تجارت ميباشد كه خــاص سايتهاي شغلي – تجارتي به ويژه خدمات مربوط به تجارت الكترونيكي، ايجاد گشته است.

.info

اختصار واژه Information به معني اطلاعات ميباشد كه در سايت هايي مورد استفاده قرار مي گيرد كه بنحوي با امر اطلاع رساني در هر موردي، مرتبط مي باشند. انواع اطلاع رساني در رشته هايي مانند علوم، معرفي محصولات، معرفي خدمات و … اختصاص يافته اند.

.name

اين اولين نوع پسوندي است كه خاص افراد (اشخاص حقيقي) ايجاد شده است. در حقيقت كليه افرادي كه به هر منظور شخصي مي خواهند براي خودشان Website ايجاد كنند ميتوانند از اين پسوند استفاده کنند.

.ws

پسوند دامنه ملي کشور ساموا (Western Samoa) است ولي بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (WebSite) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و مي تواند هر نوع وب سايتي را در بر گيرد.

.us

اين نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملي کشور آمريکا است ولي بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (us) بمعني (ما) مورد استقبال قرار گرفته است.

.tv

اين نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملي کشور توالو (Tuvalu)است ولي بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه (Television) مورد توجه شبکه هاي تلويزيوني و ماهواره اي قرار گرفته است و براي اين منظور نيز مورد استفاده قرار ميگردد.

.ir

پسوند دامنه ملي کشور عزیزمان ایران (IRAN) است که توسط افراد، شرکت ها، سازمان ها و حتی سایت های آموزشی که به نوعی به زبان فارسی و کشور ایران بر می گردد مربوط شده و مي تواند هر نوع وب سايتي را در بر گيرد.

عکس فوق چرخه حیات دامین ها را طبق قوانین موسسه ICANN نشان می دهد. توجه داشته باشید که دامین های ir از این قاعده مستثنی می باشند.

آزاد (Available): در این دوره دامین برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامین آنرا به نام خود ثبت نمود.

•فعال(Active): در این دوره دامین فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامین اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامین نمی تواند بیش از 10 سال از تاریخ جاری باشد.

•منقضی (Expired): در صورتی کهدر دوره Active دامین، دامین تمدید نشود. در این دوره دامین غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره مالک دامین می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامین را مجددا تمدیدنموده و به حالت Active بازگرداند.
در صورتی مالک دامین قصد تمدید دامین را پس از انقضای تاریخ داشته باشد میبایست هزینه مالکیت مجدد به فراکارانت پرداخت نماید و پس از مجددا مالکیت دامین را بدست خواهد آورد .

•دوره بازخرید (Redemption Grace Period): پس از گذشت 45 روز از تاریخ انقضای دامین این دوره 30 روزه آغاز می شود در این دوره همانند دوره Expired دامین غیر فعال می باشد. در این دوره تمدید دامین تنها توسط مالک دامین و با پرداخت مبلغ جریمه 120 دلاری مازاد بر هزینه تمدید دامین امکان پذیر است.

•دوره حذف (Pending Deletion): در این دوره 5 روزه حتی مالک دامین نیز نمی تواند دامین را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامین برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد.

•بهتر است موارد زیر را در نگهداری دامین های خود انجام دهید تا در چرخه حیات دامین خود فقط ثبت و تمدید دامین را انجام داده باشید .

•دامنه ميبايست 10 روز تاريخ داشته باشد تا درصورت پرداخت وجه آن از طرف مشتري با راحتي در كمترازچند ساعت تمديد شود.
•درصورتيكه تاريخ دامنه حتي يك روز هم گذشته باشد مشترك براي تمديد دامنه مذكور ميبايست دوبرابر هزينه تمديد 1سال آن را بابت تمديد مجدد دامنه تاريخ گذشته به كاراهاست پرداخت نمايد .

چرخه حیات دامین IR

آزاد (Available): در این دوره دامین برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامین آنرا به نام خود ثبت نمود.

•فعال(Active): در این دوره دامین فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامین اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامین نمی تواند بیش از 5 سال از تاریخ جاری باشد.

•منقضی (Expired): در صورتی که در دوره Active دامین، دامین تمدید نشود. در این دوره 30 روزه دامین غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره 30 روزه مالک دامین می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامین را مجددا تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند.
در صورتی مالک دامین قصد تمدید دامین را پس از انقضای تاریخ داشته باشد میبایست هزینه مالکیت مجدد به فراکارانت پرداخت نماید و پس از مجددا مالکیت دامین را بدست خواهد آورد .

•دوره قفل(Lock): در این دوره 30 روزه مالک دامین می تواند با پرداخت هزینه مالکیت مجدد دامین را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامین برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد.

•بهتر است موارد زیر را در نگهداری دامین های خود انجام دهید تا در چرخه حیات دامین خود فقط ثبت و تمدید دامین را انجام داده باشید .

•دامین ها میبایست حداکثر 10روز قبل از تاریخ اتمام تمدید شوند.
•با توجه به قیمت گذاری دامین های آی آر بهتر است کلیه دامینها 5سال تمدید شوند.
•درصورتیکه حتی 1روز از تاریخ اتمام یک دامین گذشته باشد مشترک میبایست برای تمدید دامین مورد نظر تا 20روز پس از اتمام تاریخ دامنه دوبرابر مبلغ تمدید را پرداخت نماید.